Kamu İş İlanları

AFAD İş Başvurusu

AFAD iş başvurusu ve kariyer olanakları. AFAD iş ilanları sayfası üzerinden online iş başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli şartlar için haberimizi inceleyebilirsiniz.

AFAD Hakkında Genel Bilgiler

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ya da bildiğimiz ismiyle AFAD, 29 Mayıs 2009 yılında kurulmuştur. Daha önce Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Genel Müdürlüğü bu işleri yönetmekteydi. Kısa ismi TAY olan bu kurum kapatılarak yerine AFAD kurulmuştur.

AFAD, İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan bir kurumdur. Yaşanabilecek afetlere hazırlık yapmak, doğabilecek zararları en aza indirmek, afet olduğu sırada sahada olmak ve müdahalelerde bulunmak, afet sonrası ise afet olan bölgelerde iyileştirmeler yapmak ve destek olmak başlıca görevleridir.

AFAD, Türkiye’nin her ilinde faaliyette bulunmakta olan bir kurumdur ve valiye bağlı olarak çalışan müdürlükler bulunmaktadır. Ayrıca 11 ilde Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlükleri kurulmuştur.

AFAD herhangi bir afet durumunda uzman personelleri ile en hızlı ve en doğru şekilde müdahalelerde bulunur. Ayrıca gönüllü kişilerde AFAD’a katılabilir ve uzman çalışanlar eşliğinde koordineli bir şekilde çalışmalar yapılır.

AFAD İş Başvurusu

AFAD ihtiyaç halinde sözleşmeli personelleri bünyesine alan bir devlet kurumudur. Güncel alım ilanlarını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada iş ilanı varsa ve bu ilanlar için gerekli şartları taşıyorsanız iş başvurusu yapabilirsiniz.

AFAD, devlet kurumu olduğu için bu tür kurumlarda çalışmak için bazı şartlar aranmaktadır. Bu kurumlarda çalışan kişiler memur kadrosuna geçmektedirler. Ayrıca AFAD ile anlaşmalı çalışan taşeron firmalarla da iletişime geçerek çeşitli hizmet alanlarında çalışabilirsiniz. Bunun için AFAD insan kaynakları departmanından bilgi alabilirsiniz.

AFAD İş İlanları

AFAD iş ilanları için buraya tıklayınız. Bu sayfada AFAD tarafından yayınlanan güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

AFAD İletişim Bilgileri

AFAD Adres Bilgisi: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 159 06800 Çankaya Ankara
AFAD Telefon Numarası: 0 (312) 258 23 23
AFAD Web Sitesi: https://www.afad.gov.tr/

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu