Kamu İş İlanları

Aski İş Başvurusu

Aski iş başvurusu nasıl yapılır? Aski personel alımı ve iş ilanları hakkında bilgileri sayfamızda takip edebilirsiniz.

Aski Hakkında Bilgi

Ankara’da su ile ilgili faaliyetleri yürütmek amacı ile kurulmuş olan Aski Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak kurulmuştur. Kuruluş amacı genel olarak kaliteli ve aynı zamanda temiz içme suyunun Ankara halkına sunulması, mevcut su kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması, kullanılmış olan suların ise doğaya fayda sağlayacak şekilde tekrar dönüştürülmesi ve arıtılmasıdır. Bu maddelerin yanında aynı zamanda kurum bünyesinde modern bir yönetim anlayışını kendine model edinmiş olmayı da hedefleyen bir kuruluştur.

Aski Ankara için sağlanmakta olan suyun kaliteli ve verimli olması için çaba sarf etmektedir. Bünyesindeki laboratuvarları ile yüksek teknoloji imkanları sayesinde suyun niteliğini en iyi seviyeye getirmekte ve bu sayede sağlıklı suyu halka sunmaktadır. Aski genel olarak içme suyunu ve atık suyu arıtma tesisleri ile çalışmalar gerçekleştirir. İçme suyu arıtma tesislerinde hem Ankara merkez hem de Ankara’nın ilçelerine yetecek kadar suyu toplamda 9 tesis ile sunmaktadır. Bu noktalarda elde edilen su Dünya Sağlık Örgütü ve aynı zamanda Türk standartlarına uygun hale getirilmektedir. İvedik, Çubuk, Kahramankazan, Beypazarı, Kesikköprü gibi ilçelerde içme suyu arıtma tesisleri yer almaktadır.

Atık su arıtma tesisleri de aktif olarak faaliyet göstermektedir. Ankara Merkez atık su arıtma tesisi günlük olarak 765 bin metreküplük bir arıtma oranına sahip olup Türkiye’de yer alan en büyük atık su arıtma tesisi olma özelliğine sahiptir. Merkez arıtma tesisi dışında Aski bünyesinde faaliyet gösteren Karaköy, Çubuk ve Ayaş gibi daha pek çok farklı noktada yer alan atık su arıtma tesislerinde faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Tüm bu tesisleri ile doğa için en iyisini yapmaya çalışan Aski çevreyi korumayı kendine misyon olarak edinmiştir.

Aski İş Başvurusu

Aski iş başvurusu için buraya tıklayınız. E-Devlet üzerinden Aski iş ilanlarını listeleyebilirsiniz. Eğer güncel ilan yoksa Aski duyurular sayfasını takip etmeniz gerekir. Aski bir devlet kurumu olduğundan genel iş başvurusu yapmak mümkün olmayabilir. O yüzden açılan ilanları takip etmeniz gerekir.

Aski duyurular sayfası için buraya tıklayınız.

Aski Personel Alımı

Aski personel alımı için buraya tıklayınız. Açılan İşkur sayfasına “aski” yazarak güncel ilan olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Aski İletişim Bilgileri

Aski Adres: Hacı Bayram Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:70 06050 ALTINDAĞ ANKARA
Aski Telefon Numarası: 0312 616 10 00
Aski Web Sitesi: https://www.aski.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu