İşkur İş İlanları

BUSKİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BUSKİ iş başvurusu nasıl yapılır? Buski hakkında genel bilgiler ve kariyer olanaklarından bahsedilmektedir. Buski personel alımı hakkında detaylı bilgilerde verilmektedir.

BUSKİ Hakkında Genel Bilgi

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren BUSKİ yani Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi isimli kurum 1989 senesinde faaliyetlere başlamıştır. BUSKİ tüzel bir kişiliğe sahiptir ve bağımsız bir bütçe ile işlerini yürütmektedir. Bursa’da yaşayan vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için 7 gün 24 saat boyunca aktif olarak çalışmaktadır.

BUSKİ’nin başlıca görevleri arasında içme suyu ve endüstri sularını temin etmek, yağış sularını güvenli bir şekilde yerleşim birimlerinden uzaklaştırmak ve su kaynaklarının temiz kalması için faaliyetlerde bulunmaktır. Toplamda 700.000 üzerinde abonesi bulunan BUSKİ’de bir çok personel çalışmaktadır. BUSKİ dönem dönem bünyesinde yer alan pozisyonlara personel ve işçi alımları yapmaktadır.

BUSKİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BUSKİ iş başvurusu için Buski.gov.tr ve İşkur.gov.tr sitesini takip etmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak İşkur sisteminde Buski yazarak güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz. BUSKİ gibi kurumlar web sitelerinde iş ilanı açtığında belli şartlar aramaktadır. Bu kurumlara normal şirketlere yapıldığı gibi iş başvurusu yapılamamaktadır. Ancak ihtiyaç dahilinde iş ihtiyacı duyurusu açıldığında başvuru yapabiliyorsunuz. Bazı web sitelerinde yanıltıcı ve aldatıcı haberler çıkmaktadır. Buski personel alımı yapıyor şeklinde bu haberlerin aslı olmadığın Buski insan kaynakları departmanı da web sitelerinden belirtmiştir. En doğru sonuç için Buski ilan sayfasını ve İşkur sistemini takip etmeniz gerekir. Bunun dışında Buski’ye direk olarak iş başvurusu yapmanız mümkün olmayacaktır.

BUSKİ İletişim Bilgileri

BUSKİ Adres: Sırameşeler Mh, Avrupa Konseyi Blv. No:6/3, 16190 Osmangazi Bursa
BUSKİ Telefon Numarası: (0224) 270 24 00
BUSKİ Web Sitesi: https://esube.iskur.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu