Kamu İş İlanları

DSİ İş Başvurusu

DSİ iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilgiler. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel ve memur alımı yapıyor mu? DSİ iş başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

DSİ Hakkında Bilgi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, bilinen ismi ile DSİ Türkiye’de yer alan tüm su kaynaklarının planlanması, yönetilmesi, işletilmesi ve aynı zamanda geliştirilmesi amacına yönelik olarak kurulmuştur. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir. DSİ genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Kurulmuş olduğu 1953 senesinden bu yana aktif olarak ülke çapında hizmet vermeye devam etmektedir. Mevcut durumda DSİ genel müdürlük görevini Kaya Yıldız yerine getirmektedir. DSİ bünyesinde pek çok kişi için de istihdam kaynağı olmaktadır. 20 binin üzerinde personelin çalışmakta olduğu DSİ özellikle her ilde çalışanlara sahiptir.

DSİ görevlerinden bahsedecek olursak ülkede olabilecek her türlü taşkın su ve sellere karşı olarak koruyucu görev üstlenecek tesisleri meydana getirmek ile yükümlüdür. Sulama ile ilgili işlemler de DSİ görev alanı içinde yer almaktadır. Sulama tesislerinin kurulması, sulama sahalarında bulunmakta olan parsellerin haritalarını ve planlamalarını yapmak ya da gereken durumlarda yaptırmak, gerekli olursa kadastrosunu gerçekleştirmek de DSİ görevleri arasında yer almaktadır.

DSİ köylerde yer alan içme sularına yönelik olarak çalışmalar gerçekleştirir. Akan sularda ıslahat çalışmaları yapar ve gerek görülen durumlarda çeşitli değişimleri de gerçekleştirebilir. Şehirlerin ve aynı zamanda ilçe ve kasabaların içme suyu ve kanalizasyona yönelik olan projelerinden de DSİ sorumludur. Bu projelerde tetkiklerin yapılması ve kararların verilmesi DSİ tarafından gerçekleştirilir. DSİ su ile ilgili tahsisleri yapar, yer altı ve yer üstü sularının kalitesini devamlı olarak incelemeye devam eder. Atık suların bu sulara verebileceği her türlü kirlilik DSİ tarafından izlenir ve gerekli tespitler gerçekleştirilerek gereken işlemler de yerine getirilir. Tüm bu hizmet alanının dışında DSİ su ile ilgili olan pek çok ayrı hususta görevlere sahiptir.

DSİ İş Başvurusu

DSİ iş başvurusu için buraya tıklayınız. DSİ duyurular sayfasında yer alan iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapabilirsiniz.

DSİ Personel Alımı Yapıyor mu?

DSİ personel alımı için bu linke tıklayarak, sayfayı güncel olarak takip etmeniz gerekmektedir. DSİ, bünyesine personel, işçi ve memur alımı yapacağı zaman bu sayfa üzerinden duyuru açmaktadır.

DSİ İletişim Bilgileri

DSİ Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 PK:06530 Çankaya ANKARA
DSİ Telefon Numarası: +90 312 454 54 54
DSİ Web Sitesi: https://www.dsi.gov.tr/

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Selam aleyküm bana işitme engelli konuşma olamayan engelli haklı var evlat çifti bizde kira oturuyorum pursaklar bana iş başvurum istiyorum kamu devlet istiyorum bizde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu