Fabrika İş İlanları

Erdemir İş Başvurusu

Erdemir iş başvurusu ve işçi alımı hakkında bilgi. Erdemir Oypa iş başvuru formu ve kariyer olanakları hakkında bilgiler alabilir güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Erdemir Hakkında Bilgi

1950 senesinde ülkemizde ekonomik açıdan büyük değişimler yaşanmıştır. Bu yıllarda tarım kredileri arttırılmış, karayolları, sulama sistemleri ve baraj inşaatları konusunda ilerlemeler kaydedilmiştir. Tüm bunların gerçekleşmesiyle teneke, vagon, ziraat aletleri gibi bir çok alanda kullanılan yassı çelik ihtiyacı da artmıştır. Bu ihtiyacı karşılamak için yurtdışı firmalarıyla anlaşılıyordu ancak ülkemizin ekonomik durumu ve döviz rezervinin az olması sebebiyle büyük sorunlar yaşanıyordu. Tüm bunların ardından Sümerbank öncülüğünde demir çelik sanayinin kurulması için adımlar atılmaya başlandı.

1954 yılında ilk ciddi adımlar atıldı ve Sümerbank’ın öncülük yaptığı komisyon ile 1959 yılında Sanayi Bakanlığı tarafından bir heyet kuruldu. Tesisin kurulması için Koppers Associates SA, İş Bankası, Demir ve Çelik İşletmeleri ve Ankara Ticaret ve Sanayi Odası ortaklık gerçekleştirdi.

1961 yılında Erdemir kuruldu ve 42 ay gibi kısa bir sürede tesis tamamlandı. 1965 senesinde 0.5 milyon ton ham çelik üreten Erdemir, 0.4 yassı çelik üretimi ile de faaliyetlere başlamış oldu.

1996 yılında kapasitesini arttırmak için 1.5 milyar dolarlık bir harcama yapılmıştır. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan en büyük limanlardan bir tanesi olan Kalay/Krom Kaplama Tesisi faaliyete girdi. Ayşe isimli büyük bir fırın Türk mühendislerin ve işçilerin üstün çabalarıyla inşa edilmiş ve faaliyete başlamıştır.

Erdemir her geçen sene yeni stratejiler geliştirmekte ve yeni şirketler kurmaktadır. Erdemir, bir çok şirketi bünyesine alarak bir Holding haline gelmiştir.

Erdemir Şirketleri; İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. ya da kısa ismiyle İsdemir, Erdemir Çelik Servis Merkezi ya da kısa ismiyle Ersem, Ermaden, Erdemir Romanya, Erdemir Mühendislik, Erdemir Asya Pasifik, Erdemir Enerji ve İsdemir Linde Gaz Ortaklığı.
OYAK Maden Metalürji 2006 yılından günümüze kadar faaliyetlerini sürdürmekte ve OYAK markası uluslararası bir marka haline gelmiştir.

Erdemir İş Başvurusu

Erdemir iş başvurusu için buraya tıklayınız. Erdemir kariyer sayfası üzerinden özgeçmiş bilgilerinizi yükleyebilir ve firmaya cv bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Erdemir İş İlanları

Erdemir iş ilanları için buraya tıklayınız. Erdemir insan kaynakları sayfasında açık iş pozisyonlarını listeleyebilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Erdemir İletişim Bilgileri

Erdemir Adres Bilgisi: Uzunkum No:7 67330 Karadeniz Ereğli ZONGULDAK
Erdemir Telefon Numarası: 90 (372) 323 25 00
Erdemir Web Sitesi: https://www.erdemir.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu