Otomotiv İş İlanları

Ford Otosan İş Başvurusu

Ford Otosan iş başvurusu yapmak için online iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ford Otosan işe alım süreci ve Ford Otosan Gölcük iş başvurusu hakkında detaylı bilgiler.

Ford Otosan Hakkında Bilgi

Ford Otosan ilk olarak 1959 senesinde Vehbi Koç tarafından kurulmuştur. İlk kuruluş yeri Üsküdar Acıbadem’dir. Yerli bir otomotiv şirketi olan Ford Otosan 1997 senesinde Koç Holding ve Ford markalarının hisselerinde birleşme yoluna gitmesinin ardından Ford Otosan ismini almıştır. Kuruluşundan kısa bir süre sonra 1966 senesi ve 1984 seneleri arasında Anadol isimli yerli otomobilin üretimini gerçekleştirmiştir. Bundan sonraki yıllar içinde ise Ford markasının modelleri olan Taunus, Escort, Transit, Connect, Courier gibi modellerin üretimi gerçekleştirilmiştir.

Ford Otosan pek çok farklı noktada fabrikalar açmış ve aktif olarak üretim gerçekleştirmektedir. İhsaniye, Yeniköy, Başiskele, Kocaeli, Gölcük ve İnönü’de fabrikaları bulunmaktadır. Bunların dışında Kartal’da bir yedek parça merkezi vardır. Akpınar ve Sancaktepe’de ise Ar – ge Merkezleri bulunmaktadır. Ford Otosan tüm bu fabrikalar ve merkezlerde çok sayıda kişiyi istihdam etmektedir. Toplamda 10 bin kişinin üzerinde personel Ford Otosan bünyesinde çalışmaktadır.

Ford Otosan aktif olarak otomobil üretimi gerçekleştirmesinin yanı sıra son yıllarda mühendislik ihracatı da gerçekleştirmektedir. Bu ihracat ortalama 320 milyon doların üzerinde tutmaktadır. Ford Otosan 2005 senesinden sonra geçen zaman içinde ülkede en çok ihracat gerçekleştiren ilk üç şirket arasında yer almaktadır. 2012 senesinden bu yana ise otomotiv sektöründe en çok ihracat yapan şirket olmuştur. 2015 itibari ile Ford Otosan yıllık bazda 415 bin ticari araç, 80 bin adet motor ve aynı zamanda 140 bin de aktarma ünitesi üretimi gerçekleştirmektedir. Bu sayılar ile birlikte Ford Otosan Türk Otomotiv sektöründe en büyük kapasitede üretim gerçekleştiren firma olma özelliğine sahiptir. Gerek ülke içi çalışmaları ve gerek gerçekleştirdiği ihracatlar ile Ford Otosan Türkiye’nin sayılı kuruluşları arasında yer alır.

Ford Otosan İş Başvurusu

Ford Otosan iş başvurusu için buraya tıklayınız. Ford Otosan insan kaynakları sayfasında güncel iş ilanlarını listeleyerek size uygun bir açık iş pozisyonuna başvuru yapabilirsiniz.

Ford Otosan Gölcük İş Başvurusu

Ford Otosan Gölcük iş başvurusu için buraya tıklayınız. Ford Otosan kariyer sayfasından direk olarak iş başvuru formunu doldurabilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Ford Otosan Eskişehir ve Sancaktepe Fabrikası iş başvurusu içinde bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Ford Otosan İş İlanları

Ford Otosan iş ilanları için buraya tıklayınız. Ford Otosan Linkedin sayfasından güncel iş ilanlarını görebilir ve özgeçmiş, cv dosyanızı Ford Otosan insan kaynakları departmanına gönderebilirsiniz.

Ford Otosan İletişim Bilgileri

Ford Otosan Gölcük Fabrikası Adres: Gölcük Denizevler Mah. Ali Uçar Cad. No:53 41650 Gölcük / Kocaeli
Ford Otosan Kocaeli Başiskele Fabrikası Adres: Yeniköy Sepetlipınar Mah. Derya Cad. No:1/1 41275 Başiskele Kocaeli
Ford Otosan Eskişehir Fabrikası Adres: Yenice Mahallesi, Ford Otosan Fabrika Sahası Küme Evler No:1-1 26670 Eskişehir
Ford Otosan Telefon Numarası: 0262 315 50 00
Ford Otosan Web Sitesi: https://www.fordotosan.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu