Kamu İş İlanları

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş Başvurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş başvurusu için verdiğimiz linkteki güncel ilanları takip edebilirsiniz. GSB işçi alımı başvurusu ve güncel ilanlar için sayfamızdaki direktifleri takip ediniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hakkında Bilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren, gençlik ve spor işlerini yürüten bakanlıktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1938 yılında Beden Terbiyesi Müdürlüğü ismi ile faaliyetlere başlamıştır. 1969 yılı sonrasında yapılan seçimlerin ardından bu isim değiştirilmiş ve Spor Bakanlığı ismiyle hizmet vermeye başlamıştır. Bakan olarakta İsmet Sezgin atanmıştır. 3 sene sonra yani 1972 yılında kurumun ismi Gençlik ve Spor Bakanlığı olmuştur. Günümüzdeki tam ismi ise Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı şeklindedir.

Kurumun bir çok farklı alanda görevleri vardır. Gençlerin potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli olan imkanları sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençler için inceleme ve araştırmalar yapmak, rehberlik ve danışmanlık yapma gibi görevleri vardır. Bir çok konuda çeşitli projeler yapmakta olan kurum, spor faaliyetlerini plan ve program dahilinde mevzuata uygun şekilde ilerlemesi de gözetir. Bunlar dışında daha bir çok görevi bulunmaktadır. Daha fazla detaylı bilgi edinmek için alt kısımda yer alan web sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş Başvurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş başvurusu için buraya tıklayınız. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan iş ilanlarını bu sayfadan takip edebilirsiniz. Güncel ilan olduğunda bu sayfada yayınlanacaktır.,

Spor Bakanlığı personel alımı 2020 başvuru veya GSB İşçi alımı başvuru 2021 gibi aramalar yaparakta ilanları arayabilirsiniz. Bu sayfada kurumun tüm ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İletişim Bilgileri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Adres: Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Altındağ / Ankara
Gençlik ve Spor Bakanlığı Telefon Numarası: 444 0 472
Gençlik ve Spor Bakanlığı Web Sitesi: https://gsb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ankara oturuyorum güvenlik işi arıyorum başka işlerde yaparım temizlik çaycılık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu