Banka İş İlanları

Halk Bankası İş Başvurusu

Halk Bankası iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilgiler. Halk Bankası işe alım için insan kaynakları sayfasından iş başvurusu yapabilir ve özgeçmiş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Halk Bankası Hakkında Bilgi

Halk Bankası ilk olarak 1938 tarihinde kurulmuştur. Bir kamu kuruluşu olarak hayata geçen Halk Bankası ilk kurulduğunda kuruluş amacı küçük ve orta büyüklüğe sahip esnafların ve sanayicilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak ucuza kredi vermek idi. Bu amaç için Halk Sandıkları Kanunu kapsamında hayata geçirilmiş ve 1938 senesinde kurulmuştur. Ülkemizin en eski bankalarından bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesidir. Sadece ülke çapında değil aynı zamanda dünya çapında da faaliyetler gerçekleştirmekte olan bir bankadır. Aktif büyüklüğü ile birlikte dünya çapında bankalar arası sıralamada dünyanın en büyük 159. Bankasıdır.

Halk Bankası 2017 senesinde yayımlanmış olan bir kararname ile birlikte devlete ait olan hisselerinin %51 kadar kısmını Türkiye Varlık Fonuna devretmiştir. Her geçen gün aktif büyüklüğünü artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Halk Bankası 2022 verilerine göre değerlendirildiğinde bir önceki mart ayına göre aktif büyüklüğünü ciddi manada artırmayı başarmıştır. İlerleyen seneler için de benzer hedefler ile birlikte Halk Bankası iddiasını koruyan bir banka olmaya devam etmektedir.

Halk Bankası internet şubeleri üzerinden yaptığı çalışmaların yanında internet üzerinde de oldukça aktiftir. Özellikle mobil uygulaması üzerinden Halk Bankası müşterileri her türlü hesap işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede şubeye gitmeye duyulan gereksinim minimum düzeye indirilmiştir. Bunların yanında Halk Bankası gerçekleştirmekte olduğu sosyal sorumluluk alanındaki projeleri ile de dikkatleri çeken ve sorumluluk bilinci yüksek bir kuruluş olmaktadır. Pek çok alanda çeşitli projelerde var olarak yaptığı organizasyonlar ile birlikte öncü ve örnek bir kuruluş olarak çıkıyor karşımıza.

Halk Bankası İş Başvurusu

Halk Bankası iş başvurusu için buraya tıklayınız. Halk Bankası kariyer sayfasında yer alan güncel iş ilanlarını listeleyerek online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Halk Bankası İş İlanları

Halk Bankası iş ilanları için buraya tıklayınız. Halk Bankası Linkedin sayfasında yer alan açık iş pozisyonlarını listeleyebilirsiniz. Halk Bankası gişe görevlisi alımı, özel güvenlik iş başvurusu, servis görevlisi alımı, temizlik görevlisi alımı, çağrı merkezi personeli alımı, uzman yardımcısı alımı gibi daha birçok pozisyona personel alımı yapmaktadır.

Halk Bankası İletişim Bilgileri

Halk Bankası Adres: Barbaros, Şebboy Sk. No: 4 D:1, 34746 Ataşehir İstanbul
Halk Bankası Telefon Numarası: (0216) 503 70 70
Halk Bankası Web Sitesi: https://halkbank.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu