Kamu İş İlanları

İBB İş Başvurusu

İBB iş başvurusunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi kariyer sayfası üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. İBB personel ve eleman alımı hakkında bilgiler sayfamızda.

İBB Hakkında Bilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un belediyecilik anlamında tüm işlerini üstlenmiş olan bir devlet kurumu olarak faaliyet göstermektedir. 1855 senesinde kurulmuş ve günümüze kadar çalışmalarını sürdürmüştür. Mevcut durumda İBB başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Ekrem İmamoğlu yürütmektedir. İBB bünyesinde bir meclis barındırır. Bu meclis İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan her türlü faaliyet ile ilgili kararları alma noktasında devreye girer. Bu açıdan İBB demokratik bir yapı ile yönetilmekte olan bir kurumdur. Bu meclis ilgili kanun gereğince her ayın ikinci haftasında bir araya gelerek o dönemde görüşülmesi gereken konular hakkında toplantılar gerçekleştirir.

İBB için 1953 senesinde belediye binasının yapılmasına yönelik olarak bir yarışma düzenlenmiş ve bu yarışmayı projesi ile Mimar Nevzat Erol kazanmıştır. İlgili proje inşaatı 1960 senesinde başlamış ve 1970 senesinde biterek hizmete açılmıştır. Bu tarihten itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası olarak bu bina kullanılmış ve halen daha aynı bina hizmete devam etmektedir. İBB logosu da benzer şekilde bir yarışma ile belirlenmiştir. 1969 senesinde düzenlenmiş olan yarışma sonucunda Metin Ertemir tarafından çizilen logo içinde İstanbul’da yer alan yedi adet tepe, Avrupa ve Asya yakasının surları, İstanbul boğazı ve tarihi surlar, minareler ve camiler bir arada yer almaktadır. 2019 senesinde bu logo küçük bir düzenlemeden geçmiştir.

İBB bünyesinde çeşitli şirketler belediyeye bağlı olarak kurulmuş ve faaliyet göstermektedir. 29 adet anonim şirket ve ayrıca İSKİ, İETT, İSMEK ve İstanbul Vakfı gibi 4 ayrı kamu kuruluşu da belediyeye yönelik olarak hizmet vermektedir. Tüm bu kuruluşlarda 2018 senesi itibariyle toplamda 53 binden fazla kişi istihdam edilmekte ve İstanbul için bu ciddi bir iş olanağı anlamına gelmektedir.

İBB İş Başvurusu

İBB iş başvurusu için buraya tıklayınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kariyer sayfasında yer alan üyelik formunu doldurarak sisteme girişini yapabilir ve cv bilgilerinizi kuruma bırakabilirsiniz.

İBB İş İlanları

İBB iş ilanları için buraya tıklayınız. İBB kariyer sayfasında yer alan açık iş pozisyonlarına iş başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayfada İBB personel ve memur alımı, zabıta alımı, itfaiye alımı, güvenlik alımı, zabıta alımı, işçi alımı, şoför alımı gibi ilanları görebilirsiniz.

İBB İletişim Bilgileri

İBB Adres: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL
İBB Telefon Numarası: +90 (212) 455 1300
İBB Web Sitesi: https://kariyer.ibb.istanbul/

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Çok zor durumdayım buradan size sesleniyorum lütfen bana yardımcı olun bir işverim lütfen bana yardımcı olun lütfen

  2. Sebze meyve halinde hamallık yapıyorum SSK mi kendim ödüyorum acil bir işe ihtiyacım var

  3. Temizlik personeliyim iş istiyorum evde oturmak istemiyorum çalışmak istiyorum zor durumdayım

  4. Grafik tasarım için üç ayonce kızım aydan cenik adına besyillik deneyimli ve te crubeli olduğu halde cv de gönderdik hiç bir cevap vermediniz

  5. İşim yok belediye işi yapmak istiyorum üç kız çocuğum var işsizim lütfen bana iş verin ne olura olsun ihtiyaçim çok var

  6. Merhaba ben Haliç üniversitesi çocuk gelişimi bölümünden mezun oldum ücretli olarak gittiğim okullarda başörtüsü ve şiven var diyerek alınmadım kendi alanimda çalışmak istiyorum lütfen yardımcı olun kirada kalıyorum zor durumda kaldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu