İşkur İş İlanları

İşkur İş Başvurusu

İşkur iş başvurusu ve güncel İşkur iş ilanları. İşkur’a iş başvurusu nasıl yapılır ve nasıl üyelik oluşturulur? Ayrıca işkur il müdürlükleri ve iletişim bilgileri.

İşkur Hakkında Bilgi

İş ve İşçi Bulma Kurumu 1946 yılında faaliyetlere başladı. İşkur’un ana felsefesi iş arayan kişilere vasıflara uygun iş bulmaktır. Aynı zamanda da işçi arayan iş yerlerine uygun niteliklerde personeller kazandırmaktır. Kısacası işçi ve işverenleri aynı çatı altında buluşturan bir kamu kurumu olmaktır.

İş arayanlar İşkur’a web sitesi üzerinden veya yaşadıkları il veya ilçelerde bulunan İşkur kurumlarından başvuru yapabilirler. Yine aynı şekilde işçi ve personel arayanlarda bu şekilde hareket edebilirler.

İşkur web sitesine girdiğinizde hemen üst bölümde kurumsal, iş arayan, iş veren, özel istihdam büroları, iletişim bilgileri ve il müdürlükleri hakkında bilgi veren menüler göreceksiniz. Bu menüler üzerinden iş başvurusu ya da işveren olarak giriş yapabilir ve işlemlere başlayabilirsiniz.

İşkur İş Başvurusu

İşkur iş başvurusu için buraya tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden öncelikle kayıt açmanız gerekmektedir. Sisteme üye olarak kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Üye olduktan sonra dilerseniz iş arama linki üzerinden kendinize uygun iş imkanlarını keşfedebilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz.

İşkur Personeli Ne İş Yapar?

Kuruma bağlı personel, işsizlikle mücadele etmek ve istihdamı arttırmak için çalışan kişilerdir. Ayrıca iş Kurumunda çalışan personellerin görevleri şunları içerebilir:

  1. İş arayanlara danışmanlık hizmeti vermek: İş arayan kişilerin kariyer hedefleri, becerileri ve iş tecrübeleri hakkında danışmanlık hizmeti sunar. Onlara uygun iş fırsatlarını bulmalarına yardımcı olmak.
  2. İş ilanları yayınlamak: İş Kurumu web sitesi ve diğer platformlar üzerinden iş ilanlarını yayınlamak, iş arayan kişilerin iş bulmalarına yardımcı olmak.
  3. İşverenlerle iletişim kurmak: İşverenlerle iletişim kurarak iş fırsatları hakkında bilgi almak, iş arayan kişilerin niteliklerine uygun işler bulmak için işverenlerle işbirliği yapmak.
  4. Eğitim ve mesleki gelişim hizmetleri sunmak: İş arayan kişilere iş becerilerini geliştirme konusunda eğitim ve mesleki gelişim programları sunmak.
  5. İşsizlik sigortası hizmeti vermek: Ayrıca İşsiz kalan kişilere işsizlik sigortası hizmeti sunmak ve haklarını korumaktadır.
  6. İşverenlere teşvikler sunmak: İşverenlere istihdam teşvikleri ve mali destekler sağlamaktadır.
  7. İşsizlik verilerini takip etmek: İşsizlik verilerini takip ederek, istihdam piyasasındaki trendleri analiz etmek ve politika önerilerinde bulunmak.

İş Kurumu personelinin görevleri, ülkeden ülkeye ve çalıştıkları kurumun özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak, temel amaçları işsizliği azaltmak ve istihdamı arttırmak olan birçok farklı rolü üstlenirler.

İşkur İş İlanları

İşkur iş ilanları için buraya tıklayınız. İş arama menüsünde mesleğinizi yazarak online iş arayabilirsiniz. Mesleğinizi ve il, ilçe durumunu seçerek güncel iş ilanlarını görebilir ve uygun ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa üzerinde işsizlik sigortası, iş ve meslek danışmanlığı hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Özgeçmiş ve cv bilgilerinizi sisteme girdiğinizde size uygun iş imkanı oluştuğunda İşkur tarafından size bildirim gelecektir. Bulunduğunuz il veya ilçe de yer alan iş ilanları size uygun olduğunda bu ilanları değerlendirebilir. İşe başlayabilirsiniz.

İşkur İl Müdürlükleri

İl Müdürlüklerini listelemek için buraya tıklayınız.

İşkur İletişim Bilgileri

İşkur Adres Bilgisi: Hacımimi, Lüleciler Cd. No:4, 34425 Beyoğlu İstanbul
İşkur Genel Merkez Telefon Numarası: (0212) 243 76 13
İşkur Web Sitesi: https://www.iskur.gov.tr/iletisim

Diğer İş ilanlarına Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu