Banka İş İlanları

Kuveyt Türk İş Başvurusu

Kuveyt Türk iş başvurusu için Kuveyt Türk kariyer sayfasını kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk iş ilanları ve personel, güvenlik alımı hakkında bilgiler.

Kuveyt Türk Hakkında Bilgi

Kuveyt Türk Bakanlar Kurulu tarafından belirlenmiş olan ana esaslara uygun olacak şekilde ilk olarak 1989 senesinde özel bir finans kurumu olarak hayata geçirilmiştir. 1999 senesinde özel finans kurumları bankacılık kanunları kapsamına girmiştir. Bu sürece kadar olan zaman diliminde Bakanlar kurulu kararı ve aynı zamanda hazine müsteşarlığı tebliğlerine uygun olacak şekilde yürütülmeye devam etmiştir. 1999 senesinde ise diğer finans kurumları ile birlikte Kuveyt Türk de Bankacılık kanununa tabi hale gelmiştir. 2006 senesinde isim değişikliğine gidilerek Kuveyt Türk Katılım Bankası Aş ismini almıştır.

Kuveyt Türk sermaye yapısı itibari ile %62 Kuveyt Finans kurumuna aittir. %9’luk bir orandaki kısmı Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumuna, %9 oranında İslam Kalkınma Bankasına, %18 oranında Vakıflar Genel Müdürlüğüne ve %2 oranında ise diğer ortaklara ait olacak şekilde çalışmaktadır. Kuveyt Türk ilk açıldığı ve faaliyet göstermeye başladığı günden itibaren özellikle özel finans kurumları arasında güven duyulan bir marka olmuştur. Faizsiz bankacılık sektöründe özenli çalışmalar yapmış ve çeşitli çalışmaları ile belirli kesimlerin tercihi olmuştur.

Kuveyt Türk pek çok açıdan çok yönlü bir şirket olmayı başarmıştır. Uluslararası bir banka olmasının gereğini vizyonuna yansıtmış olan katılım bankası özellikle yurt dışında da şubeler açmış ve temsilcilikleri devreye sokmuştur. Ayrıca bilişim çağına uygun tüm gereklilikleri de aktif olarak uygulamaktadır. Özellikle internet bankacılığı konusunda iddialı adımlar atarak aktif bir şekilde kullanılan ve güvenilir bir sisteme sahip olmuştur. Kuveyt Türk ayrıca pek çok banka gibi aynı zamanda kendi mantığına göre çalışabilen kredi kartlarının da sahibidir. Bu gibi yönleri ile özellikle İslami hassasiyetlere sahip olan kişilerin ilk tercih ettiği finans kurumu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kuveyt Türk İş Başvurusu

Kuveyt Türk iş başvurusu için buraya tıklayınız. Kuveyt Türk kariyer sayfasından sisteme üye olarak cv bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Açık iş pozisyonlarını Kuveyt Türk insan kaynakları sayfasından güncel olarak takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk, bütçe raporlama uzman ve uzman yardımcısı, güvenlik alımı, gişe yetkilisi alımı, satış temsilcisi alımı, mühendis alımı gibi birçok konuda personel almaktadır.

Kuveyt Türk İş İlanları

Kuveyt Türk iş ilanları için buraya tıklayınız. Kuveyt Türk iş ilanlarını isterseniz Linkedin üzerinden de takip edebilir ve Linkedin profilinizden iş başvurusu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İletişim Bilgileri

Kuveyt Türk Adres: Büyükdere Cad. No: 129/1 Kat: 11 34394 Esentepe / İSTANBUL
Kuveyt Türk Telefon Numarası: (0212) 354 11 11
Kuveyt Türk Web Sitesi: (0212) 354 12 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu