Kamu İş İlanları

KYK İş Başvurusu

KYK iş başvurusu nasıl yapılır? Kredi ve Yurtlar Kurumu iş ilanları için E-Devlet ve İşkur sistemini takip edebilir ve güncel ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

KYK Hakkında Bilgi

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü KYK Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermekte olan ve 1961 senesinde hizmete başlamış olan bir kamu kurumudur. Genel hizmet alanı yüksek öğretim kurumlarında eğitim görmekte olan ve maddi açıdan olanakları kısıtlı öğrencilere yönelik olacak şekilde maddi destek sağlamayı hedeflemektedir. Bu amaç için çalışmakta olan KYK özel hukuk bölümlerine tabi olacak şekilde, özel bütçeli ve aynı zamanda tüzel kişiliğe sahip bir kuruluştur.

KYK görevleri arasında yurtlar da bulunur. Yurt ihtiyaçlarının tespit edilmesi, bu ihtiyaçların giderilmesi, bu yurtlar ile ilgili olacak şekilde her türlü sevk ve idarenin gerçekleştirilmesi, yurtlarda kalan tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların yapılması KYK görevleri arasında yer almaktadır. Söz konusu yurtlarda barınacak olan öğrencilerin başvurularının alınması, tespit edilmeleri, kayıtların gerçekleştirilmesi işlemlerini yürütür. Seçilen öğrencilerin sosyal, sağlık, eğitim ve aynı zamanda kültürel alandaki ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları da yine KYK gerçekleştirir.

KYK yurt desteği sağlıyor olmasının yanı sıra aynı zamanda öğrenciler için burs ve kredi desteği de sağlamaktadır. Söz konusu olan burslar belirli kriterleri sağlayan ve sayılı kontenjandaki öğrencilere yönelik olarak verilmektedir. Krediler ise başvuruda bulunan tüm öğrencilere sağlanmaktadır. Bu burs ve kredilerin başvurularının alınması ve değerlendirilmesi süreçlerini KYK yürütür. Özellikle burs alacak öğrencilerin tespitinde titiz bir çalışma gerekmektedir. Kriterleri sağlayan öğrenciler bursiyer olarak belirlenir. Burs veren kurumların koordinesi ile birlikte bu öğrencilere gerekli destek verilmiş olur. Aynı zamanda kredilerin ödenmesi, geri ödemelerinin düzenlenmesi ve aynı zamanda geri ödemelerin koordine edilmesi işlemleri de KYK tarafından yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Bu maddeler ve bunların dışında pek çok madde de KYK görev ve yetkileri arasında yer alır.

KYK İş Başvurusu

KYK iş başvurusu için buraya tıklayın ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapın. Arama bölümüne Kredi ve Yurtlar Kurumu yazarak güncel iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Kamu kurumlarına direk olarak iş başvurusu yapmak, özgeçmiş göndermek mümkün olmayabilir. Bu yüzden güncel ilanları ve duyuruları takip ederek başvuru yapmanız gerekiyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı yapacağı zaman bunu İşkur sisteminden ya da kendi web sitesinden duyuru olarak yayınlar. Sistemimiz de bu ilanları güncel olarak sitemize ekler. Sitemizi takip ederek ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

KYK İş İlanları

KYK iş ilanlarını İşkur sisteminde üzerinde aramak ve takip etmek için buraya tıklayınız. Arama bölümüne “kredi ve yurtlar kurumu” yazabilirsiniz. Bu arama bölümünden diğer kurumları da aratabilir ve güncel iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu İletişim Bilgileri

KYK Adres: Söğütözü Mah. 2176 Sokak No:25 Çankaya / Ankara
KYK Telefon Numarası: 444 0 472
KYK Web Sitesi: https://kygm.gsb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu