Kamu İş İlanları

Melikgazi Belediyesi İş Başvurusu

Melikgazi Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır? Melikgazi Belediyesi iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir. Belediyelere iş başvurusu hakkında ek bilgilerde alabilirsiniz.

Melikgazi Hakkında Bilgi

Kayseri ilinin merkez ilçesi olan Melikgazi 600.000’e yakın nüfusa sahiptir. Kayseri’nin en büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. Eski tarihlerden beri kültür, sanayi ve ticaret faaliyetleri Melikgazi’nde gerçekleşmektedir.

Ünlü mimarımız Mimar Sinan, Melikgazi’de doğmuştur. Çok eski bir tarihe sahip olan Melikgazi’de, Bizans döneminde yapılmış olan bir kale bulunmaktadır. Bu kale Selçuklular zamanında geliştirilmiştir. Bunun dışında 13. yüzyıldan kalan camiler, medreseler, saat kulesi ve Hatun Külliyesi bulunmaktadır. Ayrıca şehirde bir de yer altı şehri bulunmaktadır.

Melikgazi’nin toplam yüzölçümü 163 kilometre karedir. 1.330 metre rakıma sahip olan Melikgazi’nin 550.000 nüfusu bulunmaktadır.

2008 yılında yapılan düzenlemeler sonrasında bazı belde ve köyle mahalle statüsüne geçmiştir. Bu nedenden dolayı şehir nüfusu artmış ve kır nüfusu da aksine azalmıştır. 2013 yılında gelen Büyükşehir yasası sonrasında tüm köyler mahalle statüsüne geçti.

Melikgazi Belediyesi İş Başvurusu

Melikgazi Belediyesi iş başvurusu için buraya tıklayınız. Açılan sayfada Melikgazi Belediyesinin insan kaynakları departmanı bölümünü inceleyebilirsiniz. Alt kısımda verdiğimiz iletişim bilgilerinden de iş imkanları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Melikgazi Belediyesine bizzat giderekte iş olanakları hakkında belediye insan kaynakları departmanından bilgi alabilirsiniz.

Not: Belediyeler kamu kurumları olduklarından iş ilanları sadece İşkur üzerinden açılır ve belli şartlar aranır. KPSS gibi sınav puanları ile belediyelere iş başvurusu yapılabilir. Belediyeler ile anlaşmalı olan taşeron firmalarla da iletişime geçebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

Melikgazi Belediyesi İletişim Bilgileri

Melikgazi Belediyesi Adres: Hunat Mah.Nuh Naci Yazgan Cad. Melikgazi / KAYSERİ
Melikgazi Belediyesi Telefon Numarası: (0352) 252 13 33
Melikgazi Belediyesi Web Sitesi: https://www.melikgazi.bel.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu