Otomotiv İş İlanları

Mercedes İş Başvurusu

Mercedes iş başvurusu nasıl yapılır? Mercedes Benz mavi yaka ve beyaz yaka iş başvurusu için sizlere verdiğimiz direktifleri takip edebilirsiniz. Mercedes iş ilanları ve daha fazlası için alt kısımdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Mercedes Hakkında Bilgi

Mercedes-Benz 1926 senesinde Almanya’nın Stuttgart şehrinde faaliyetlerine başladı. 1897 senesinde Avusturya’da tüccarlık yapan ve aynı zamanda Nice Başkonsolosu olan Emil Jellinek, Daimler fabrikasına ziyarete gelerek bir otomobil satın alır. Daimler otomobiliyle Fransız Riviera’sında oldukça ilgi toplayan Jellinek daha sonra 1899 senesinde 23 beygir gücünde motoru olan bir Daimler yarış arabası alır ve ismine büyük kızı olan Mercedes ismini koyar. Bu yarış arabasıyla Nice’de yarışlara katılır ve birinci olur. Bu olaydan sonra Daimler fabrikasına 36 adet daha sipariş geçer ve bu otomobillerin isminin Mercedes ismini taşımasını ister.

Emil Jelinek’in başarılarının ardından Daimler markası, 1901 yılından itibaren üretmiş olduğu otomobillerin ismini Mercedes olarak değiştirir. İspanyolca dilini konuşan ülkelerde Mercedes ismi çok yaygındır. Bu ismin kelime anlamı ise Mars Gezegeni’dir. Aynı zamanda zarafet ve lütuf anlamlarını da taşır. 23 Haziran 1902 senesinde Mercedes ismi marka adı olarak tescil edilir ve bu tarihten itibaren kanunlar tarafından korumaya alınır.

Mercedes-Benz Türkiye

İstanbul Davutpaşa’da Daimler-Benz AG ortaklığıyla Otomarsan ismi ile 1967 senesinde faaliyetlere başlamıştır. Otomarsan ismiyle yapmış olduğu başarılı ihracatlar sonrasında 1990 senesinde Mercedes-Benz Türk A.Ş. ismini almıştır. 2020 yılına kadar Mercedes marka hafif ticari araçların ve Mercedes-Benz Group AG ismi altında yer alan araçların ithalat ve satışlarını yapmıştır. 2020 yılından sonra Daimler Truck AG isimli bir şirket daha kurulmuştur ve kamyon, otobüs gruplarında yer alan araçların satışından sadece bu firma sorumlu olmaya başlamıştır.

Mercedes İş Başvurusu

Mercedes iş başvurusu için buraya tıklayınız. Mercedes fabrikası iş başvurusu için açılan kariyer sayfasında yer alan açık iş pozisyonlarını listeleyebilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mercedes İş İlanları

Mercedes iş ilanları için buraya tıklayınız. Linkedin üzerinde yer alan mavi yaka ve beyaz yaka iş ilanlarından size uygun olana online olarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mercedes Benz Hoşdere iş başvurusu yaparak Mercedes-Benz Türk A.Ş. Hoşdere Otobüs Fabrikasında çalışabilirsiniz.

Mercedes İletişim Bilgileri

Mercedes Adres: Orhan Gazi Mah, Mercedes Bulvari 17/1, 34538 Hoşdere Esenyurt İstanbul
Mercedes Telefon Numarası: (0212) 622 70 00
Mercedes Web Sitesi: https://www.mercedes-benz.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu