Kamu İş İlanları

Milli Saraylar İş Başvurusu

Milli Saraylar iş başvurusu nasıl yapılır? Milli Saraylar personel alımı ve kariyer imkanı için kurumun duyurular sayfasını inceleyebilir ve güncel ilanlarını takip edebilirsiniz.

Milli Saraylar Hakkında Bilgi

Milli Saraylar T.C. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunmaktadır. Saray, köşk, müze, kasır ve tarihi fabrikalar belli standartlar altında idare edilerek, bakım ve onarımlarının veya restorasyonlarının yapılmasını Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı yapar. Aynı zamanda bunları işletmekte görevleri arasındadır.

Milli Saraylar’ın ilk kuruluş tarihi 1925’li yıllara dayanır. Şu an 3 farklı saray, üç köş, beş kasır, üç müze ve iki fabrikadan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı sorumludur. Bu yapılar tarihi yapılarına zarar vermeden korunmak durumundadır. Restore edildiklerinde dahi belli başlı standartlara uygun şekilde edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu tarihi yapıların ziyaretçilere açılması ve çeşitli etkinliklerin sağlanması da bu kurum tarafından yapılmaktadır.

Milli Saraylar’ın çevresinde çeşitli yapılarda eklenmiştir ve buralar kafeterya veya hediyelik eşya mağazaları şeklinde kullanılmaktadır. Günümüz modern yapısına uygun şekilde hazırlanan bu dükkanlar gerek Türk ziyaretçilerin gerekse turistlerin daha rahat ve huzurlu şekilde ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Milli Saraylar’da çeşitli pozisyonlarda personeller çalışmaktadır. Alt kısımda verdiğimiz linkler üzerinden kariyer olanaklarına göz atabilirsiniz.

Milli Saraylar İş Başvurusu

Milli Saraylar iş başvurusu için buraya tıklayınız. Milli Saraylar duyurular sayfasında yer alan personel alımı ilanlarını inceleyebilirsiniz. Milli Saraylar’a alınacak olan personellerde bazı özellikler aranabilir. Bu şartları taşıyorsanız iş başvurusu yapabilirsiniz.

Milli Saraylar İletişim Bilgileri

Milli Saraylar Adres: Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Dolmabahçe Sarayı 34357 Beşiktaş İSTANBUL
Milli Saraylar Telefon Numarası: 0(212) 236 90 00
Milli Saraylar Web Sitesi: https://www.millisaraylar.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu