Kamu İş İlanları

MKE İş Başvurusu

MKE iş başvurusu nasıl yapılır? İşkur ve E-Devlet üzerinden Kırıkkale MKE iş başvurusu yapmanın yolları. MKE personel alımı ve iş ilanları. Makina ve Kimya Endüstrisi hakkında genel bilgiler ve iş imkanları.

MKE Hakkında Bilgi

Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi olan MKE ilk olarak 15 Mart 1950 tarihinde kurulmuş ve günümüze kadar faaliyetlerine devam etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü ihtiyacı olan silah, mühimmat, araç ve gereç, roket gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzerine kurulmuştur. Bu amaç için görev yapmakta olan MKE Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Savunma sanayiinde çalışmalarını sürdüren MKE kamu iktisadi teşebbüsü olarak kurulmuştur. 3 Temmuz 2021 tarihinde alınmış olan bir karara göre MKE anonim şirkete dönüştürülerek faaliyetlerine devam etmektedir.

MKE’nin temelleri Fatih Sultan Mehmet döneminde kurulmuş olan Top Dökümhanesine dayanmaktadır. MKE sahip olduğu büyük deneyimi ile ciddi bir üretim ve beraberinde ciddi boyutlarda ihracat gerçekleştirmektedir. Günümüzde MKE 40’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren bir kurum haline gelmiştir. MKE 2020 senesinde elde ettiği kar oranlarına göre ciddi bir kapasiteye ulaşmış ve bu sayede en çok kar eden sanayi kuruluşları arasında 3. Sıraya yerleşmiştir. Yine 2020 senesinde yapılan sıralamaya göre ülkemizde yer alan en büyük ilk 100 sanayi kuruluşu arasında ise 90. Sırada yer almıştır.

MKE Türkiye’de yer alan savunma sanayi kuruluşları arasında 4. Sırada ve aynı zamanda kamu sanayi kuruluşları arasında ise 7. Sırada yer almaktadır. MKE savunma sanayi alanında oldukça geniş yelpazede üretim gerçekleştirmektedir. Hafif ve ağır silahlar olmak üzere iki ayrı kategoride üretim gerçekleştirir. Milli Piyade Tüfeği, Platform makineli tüfek, keskin nişancı ve piyade tüfeği, makineli tabanca hafif silah grubunda üretilen ürünler arasında yer alır. Ağır silah grubunda ise fırtına obüs silah sistemi, panter otüsü, yavuz obüsü, çift namlulu uçaksavar gibi ürünler bulunmaktadır.

MKE İş Başvurusu

MKE iş başvurusu için buraya tıklayarak iş ilanlarını arayabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi girerek güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz. Arama bölümüne MKE veya Makina ve Kimya Endüstrisi yazabilirsiniz.

MKE iş ilanları için iskur.gov.tr sisteminde arama da yapabilirsiniz. Ya da buraya tıklayarak Linkedin sayfasını takip edebilirsiniz.

MKE Personel Alımı

MKE gibi kamu kurumlarına direk olarak iş başvurusu yapmak mümkün olmayabiliyor. MKE personel alımı yapacağı zaman resmi web sitesi üzerinden duyuru açmaktadır. Aynı zamanda İşkur ve E-Devlet üzerinden de MKE iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Güncel ilan yoksa ara ara kontrol etmeniz gerekmektedir. MKE personel alımlarını güncel olarak sitemizden de takip edebilirsiniz.

Makina ve Kimya Endüstrisi İletişim Bilgileri

MKE Adres: Emniyet Mahallesi Dögol Cad. No: 2 Anadolu Meydanı 06560 Yenimahalle ANKARA
MKE Telefon Numarası: 0312 296 10 00
MKE Web Sitesi: https://urunler.mke.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu