Fabrika İş İlanları

Petkim İş Başvurusu

Petkim iş başvurusu yapmak için Petkim kariyer sayfasında yer alan iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Aliağa Petkim iş ilanları ve kariyer olanakları.

Petkim Hakkında Bilgi

Petrokimya Holding AŞ olan Petkim 1962 senesinde kurulmuştur. Beş yıllık kalkınma planlarından ilkinde benimsenmiş olan ülkemizde sanayinin kurulmasına yönelik olarak TPAO öncülüğünde hayata geçmiştir. Petkim ilk olarak yatırım faaliyetlerine İzmit Yarımca’da kauçuk üzerine başlamıştır. Sonrasında ise Etilen, Polietilen, VCM, PVC ve Klor Alkali tesislerinde de üretim gerçekleştirmeye başlamıştır. Daha sonra Aliağa tesisleri de kurulmuş ve bunlar neticesinde hem ürün çeşitliliği hem de üretim kapasitesi artmış ve bu sayede daha büyük bir üretim değeri elde edilmiştir.

Petkim 50’den fazla petrokimyasal ürün yelpazesine sahiptir. Günümüzde Türk sanayisinde hammadde üretimi konusunda en önemli üreticilerden bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Petkim tarafından üretilmekte olan hammaddelerden çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Bu ürünler arasında sentetik kauçuklar, plastikler yer alır. Ayrıca tarım, inşaat, otomotiv, elektrik ve elektronik, ambalaj gibi sektörlerde kullanılmakta olan en önemli girdiler arasında yer almaktadır. Bu yüzden Petkim tarafından gerçekleştirilmekte olan ürünler sadece tek bir sektörde değil aynı zamanda çok farklı sektörlerde ve sanayilerde kullanılmaya devam edilmektedir.

Petkim ürünlerinin ürünleri arasında yer alan sentetik elyaf gibi ürünler tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Tüm bunların dışında boya, ilaç, kozmetik ürünleri ve deterjan gibi kategorilerde üretim yapan sanayiler için de girdi üretimi gerçekleşmektedir. Petkim tüm bu ürünlerini pek çok farklı firmaya vermektedir. Ayrıca bunların dışında ülke dışında da pek çok müşterisi bulunmaktadır. Petkim tüm bu kategorilerde dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştirmektedir. Petkim yaptığı üretimlerde ciddi bir personel istihdamı da sağlamaktadır. Son değerlendirmelere göre elde edilen verilerde Petkim bünyesinde 2400 adet personel aktif olarak çalışmakta ve yeni personellerin alınmasına da devam edilmektedir.

Petkim İş Başvurusu

Petkim iş başvurusu için buraya tıklayınız. Petkim kariyer sayfasında açık iş pozisyonlarını görebilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Aliağa iş ilanları için bu sayfayı kullanabilir ve cv bilgilerinizi Petkim insan kaynaklarına gönderebilirsiniz.

Petkim İş İlanları

Petkim iş ilanları için buraya tıklayınız. Petkim Linkedin sayfasında güncel iş ilanları bulunmaktadır. Size uygun bir iş pozisyonu seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Petkim İletişim Bilgileri

Petkim Adres: Siteler Mahallesi Necmettin Giritlioğlu Cad. SOCAR Türkiye Aliağa Yönetim Binası No 6/1 Aliağa İzmir
Petkim Telefon Numarası: +90 (232) 616 12 40
Petkim Web Sitesi: https://www.petkim.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu