Kamu İş İlanları

PTT İş Başvurusu

PTT iş başvurusu nasıl yapılır? PTT personel alımı hakkında bilgiler. İşkur, E-Devlet üzerinden nasıl iş başvurusu yapılacağı ve nasıl iş ilanlarına bakılacağı hakkında direktifler verilmektedir.

PTT Hakkında Bilgi

Posta ve Telgraf Teşkilatı, kısa adı ile PTT Türkiye’de faaliyet göstermekte olan posta örgütüdür. İlk temelleri çok daha eskilere 1840 senesine dayanmaktadır. O dönemlerden itibaren uzunca bir süre telgraf, mektup gibi belgeleri ulaştırmak ile sorumlu idi. Sonralarında ise faaliyet alanı gitgide genişlemiştir. PTT tarafından hayata geçirilmiş olan HGS sistemi bunlardan bir tanesidir. Ülke çapında tüm PTT şubelerinden alınabiliyor olan HGS etiketleri ile KGS ve OGS sistemlerindeki gibi bekleme durumu ortadan kaldırılmış ve Hızlı Geçiş Sistemi ile beklemeden geçiş sistemi aktif hale gelmiştir. Başta İstanbul olmak üzere tüm köprüler ve otoyollarda zaman ve yakıttan tasarruf edecek şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

PTT çok farklı alanlarda da hizmet vermektedir. Posta dağıtımı içinde mektup, telgraf, tebligat, birleşik posta, kayıtlı elektronik posta, pul ve filateli gibi postaların dağıtımı gerçekleştirilir. PTT bankacılık alanında da PTT Bank ile hizmet vermektedir. HGS yüklemeleri ve PTT sigorta işlemleri PTT Bank tarafından yapılan faaliyetler arasında yer alır.

PTT bünyesinde son dönemlerde aktif olarak çalışmakta olan bir diğer faaliyet alanı ise lojistik alanıdır. Özellikle PTT Kargo 2008 senesinde kurulmuş ve bu güne dek çok fazla tercih edilen bir kargo firması haline gelmiştir. Tüm Türkiye çapında hizmet verir. Kargo ücretlendirmesi yapılırken PTT Kargo diğer firmalarda olduğu gibi uzaklığa göre ücretlendirme yapmaz. Belirli bir standart çerçevesinde ücretlendirme gerçekleştirilir. Özellikle gönderilecek ürünün ağırlık ve desisine göre bir ücret belirlenir. Bu da PTT Kargo için büyük bir avantaj sağlamaktadır. TURPEX ise PTT tarafından hayata geçirilmiş olan diğer bir çalışma koludur. Tüm bu faaliyetleri ile birlikte PTT ülkemizde pek çok alanda çalışmakta olan aktif ve verimli bir kuruluştur.

PTT İş Başvurusu

PTT iş başvurusu yapmak ve güncel iş ilanlarını aramak için buraya tıklayınız. Açılan sayfada arama bölümüne PTT yazarak güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz.

PTT Personel Alımı

Üst kısımdaki linkten güncel iş ilanlarını arayabileceğiniz gibi buraya tıklayarak E-Devlet sistemi üzerinden de arama yapabilirsiniz. İşveren adı ya da aranan metin bölümüne PTT yazarak güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz. PTT, bir kamu kurumu olduğundan direk olarak iş başvurusu yapılamamaktadır. Ancak kurumun açacağı açık iş pozisyonlarına belirli şartlar dahilinde başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

PTT İletişim Bilgileri

PTT Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06050 Ulus / ANKARA
PTT Telefon Numarası: +90 312 309 51 44
PTT Web Sitesi: https://www.ptt.gov.tr/

İlgili Makaleler

22 Yorum

  1. Merhaba, ben didar tercan çalışmak istiyorum lise mezunuyum işçi alımlarında benide değerlendirmenizi çok isterim şimdiden teşekkür ederim saygılar..

  2. Ben Sedat Tekirdağ Çerkezköy de oturuyorum PTT iş yerinde calışmak istiyorum 20yaşındayım orta okul 6 kadar okudum 3sene boyunca elektronik fabrikada calıştım

  3. Ben posta hizmetleri mezunuyum neden alim yapılmıyor yada yapılacak mı eğer yapılacaksa ne zaman ne şekilde bilgi verir misiniz

  4. Sayın devlet büyüklerim lütfen yardımcı olurmusunuz lisans mezunuyuz iş bulamadık mağduruz yaşımız geçiyo ptt memur alımı ne zaman yapılacak

  5. Merhaba ben Esma Nur Polat lise mezunu öğrencisiyim.işçi alımlarında benide değerlendirmenizi çok isterim .

  6. Merhaba . Ben mevlüt kap ön lisans mezunuyum. Dağıtım elemanı olarak çalışabilirim. Src ve ehliyetim mevcut teşekkürler.

  7. İyi günler. Ben Kahramanmaraşta yaşıyorum bende PTT de görev almak istiyorum. Şehir dışında da olabilir bana da ulaşırsanız sevinirim.

  8. Merhaba Ben Yusuf Can Tok lise elektrik Elektronik tekniyesi mezunuyum askerlik yapıldı ehliyet var PTT personeli olarak çalışmak istiyorum Ankara

  9. Merhaba ben inşaat iscisiydim yaklaşık 1 yıl önce yüksekten düştüm şuani inşaata çalışacak bı durumum yok burda ise girebilirsem çok iyi olcak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu