Kamu İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı İş Başvurusu

Sahil Güvenlik Komutanlığı iş başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ve iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Hakkında Bilgi

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçmişi çok daha eskiye dayanmakla birlikte ilk kez 1982 senesinde özerk bir yapıya kavuşmuştur. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Sahil Güvenlik Komutanlığı genel olarak Türkiye’de bulunmakta olan tüm sahillerde, ulusal, uluslararası hukuk kurallarına göre egemenlik ve her türlü denetim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ülke kapsamında bulunmakta olan tüm deniz alanlarında hizmet veren silahlı bir kolluk kuvveti olarak faaliyet gösterir. Seferberlik ve savaş gibi hallerde Sahil Güvenlik Komutanlığı Cumhurbaşkanlığı kararı ile belirlenecek olan bölümleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak faaliyet gösterir. Geriye kalan bölümleri normal şartlarda olduğu gibi görevlerine devam eder.

Sahil Güvenlik Komutanlığı genel görevi emniyetin ve asayişin sağlanmasıdır. Halkın can güvenliği ve mal güvenliğinin korunması, kanunların vermiş olduğu tüm görevlerin yerine getirilmesi ve aynı zamanda adli kolluk görevlerinin yerine getirilmesi gibi çalışmalar Sahil Güvenlik Komutanlığı görev kapsamında yer alan maddeler olmaktadır. Sahil Güvenlik Komutanlığı kapsamında çalışmakta olan personeller uçucu ve kurbağa adam olarak kategorize edilmiştir. Buna göre subay, astsubay, sivil memur, işçi ve öğrenci sınıfları yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlerine daha spesifik örnekler verecek olursak deniz yolu ile yapılan kaçakçılık faaliyetlerini, liman sınırları dışında kanunlara aykırı olan eylemleri izler ve gerekenleri yapar. Denizlerde ve deniz kıyılarında görülebilecek her türlü mayın, patlayıcı ve şüpheli cisim Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından tespit edilerek yok edilir. Deniz üzerinde arama ve kurtarmaya yönelik faaliyetleri de Sahil Güvenlik Komutanlığı yerine getirir. Mülteci, silah, mühimmat ve bu tip malzemeleri kontrol altına alarak ilgili birimlere iletmek de Sahil Güvenlik Komutanlığı görev alanı içinde yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İş Başvurusu

Sahil Güvenlik Komutanlığı iş başvurusu için buraya tıklayınız. E-Devlet üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Açılan sayfada arama bölümüne “sahil güvenlik komutanlığı” yazarak güncel personel alımı olup olmadığına bakabilirsiniz.

İşkur üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı iş ilanı olup olmadığına buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Arama bölümüne “sahil güvenlik komutanlığı” yazınız.

İşkur ve E-Devlet dışında Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi duyurular sayfasını takip ederek de iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İletişim Bilgileri

Sahil Güvenlik Komutanlığı Adres: Devlet Mah. Merasim Cad. No:11/1 06650 Çankaya ANKARA
Sahil Güvenlik Komutanlığı Telefon Numarası: 0312 417 50 50
Sahil Güvenlik Komutanlığı Web Sitesi: https://www.sg.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu