Enerji Sektörü İş İlanları

Tüpraş İş Başvurusu

Tüpraş iş başvurusu yapmak için Tüpraş Kariyerim sayfasında yer alan iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Tüpraş iş ilanları ve personel alımı hakkında detaylı bilgiler.

Tüpraş Hakkında Bilgi

Türkiye Petrol Rafinerilerinin kısaltması olan Tüpraş ismi ile bilinmekte olan kurum ilk olarak 1983 senesinde kurulmuştur. Devlete ait olarak faaliyet göstermekte olan Batman, Kırıkkale, İzmit ve İzmir illerinde bulunan 4 adet petrol rafinerisi tek bir çatı altında birleşerek bir şirket kurmuştur. 2006 senesine kadar olan süreç içinde bu şekilde faaliyet gösterdikten sonra 2006 senesinde Koç Holding tarafından satın alınmış bir anonim şirket olarak faaliyet göstermektedir. Genel olarak akaryakıt ürünleri, bitüm, fuel oil, gaz yağı, LPG, motor yağı ve jet yakıtı gibi petrol türevi olan ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Tüpraş şirketinin toplamda dört adet rafinerisi bulunmaktadır. Bu rafinerilerde aktif olarak faaliyet gösterilmektedir. Türkiye’nin ilk petrol rafinerisi olma özelliğine sahip olan Batman Rafinerisi 1955 senesinde TPAO tarafından kurulmuştur. 330 bin ton ham petrol damıtma kapasitesi ile hayata geçmiş bir rafineridir. 1983 senesindeki birleşme neticesinde Tüpraş bünyesine katılmış ve halen bu şekilde faaliyet göstermeye devam etmektedir. İzmir rafinerisi de Tüpraş bünyesinde yer alan rafinerilerden bir tanesidir. İlk olarak 1972 senesinde yıllık olarak toplam 3 milyon ton üretim kapasitesi ile hayata geçmiştir.

Tüpraş bünyesinde çalışmakta olan petrol rafinerilerinden diğer bir tanesi ise İzmit’te yer alan rafineridir. İzmit rafinerisi ilk olarak 1961 senesinde kurulmuştur. Amerikan bir şirket ve TPAO ortaklığı ile hayata geçmiştir. Daha sonra Amerikalı şirket hisselerini TPAO bünyesine satmıştır. 2014 senesinde rafineri bünyesinde fuel oil dönüşüm tesisi de faaliyete geçmiştir. Tüpraş bünyesindeki diğer bir rafineri olan Kırıkkale rafinerisi ise 1986 senesinde kurulmuştur. 5 milyon tonluk bir kapasiteye sahiptir ve Kırıkkale rafinerisi bünyesinde de en gelişmiş teknolojilerin kullanılmakta olduğu bir fuel oil dönüşü tesisi hayata geçirilmiştir.

Tüpraş İş Başvurusu

Tüpraş iş başvurusu için buraya tıklayınız. Tüpraş Kariyer sayfasında yer alan iş başvuru formu aracılığıyla cv ve özgeçmiş dosyanızı Tüpraş insan kaynaklarına gönderebilirsiniz. Tüpraş kariyer sayfasında Tüpraş’da yaşam, lise ve MYO mezunları için iş imkanları, staj başvurusu için gerekli şartlar ve daha birçok ek bilgi bulunmaktadır.

Tüpraş İş İlanları

Tüpraş iş ilanları için buraya tıklayınız. Tüpraş Linkedin sayfasında açık iş pozisyonlarını görebilir ve Tüpraş’a online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Tüpraş iş ilanları içerisinde Aliağa iş ilanları bayan Tüpraş, Kırıkkale Tüpraş iş başvurusu, Tüpraş Batman iş ilanları, Tüpraş İzmir rafinerisi iş başvurusu, Tüpraş mavi ve beyaz yaka iş başvurusu, Koç Holding Tüpraş iş başvurusu gibi açık iş pozisyonları yer almaktadır.

Tüpraş İletişim Bilgileri

Tüpraş Adres: Gülbahar Mah. Büyükdere Cad. No: 101/A 34394 Şişli- İstanbul
Tüpraş Telefon Numarası: 0 212 878 90 00
Tüpraş Web Sitesi: https://www.tupras.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu