Kamu İş İlanları

Türk Telekom İş Başvurusu

Türk Telekom iş başvurusu için Kariyer Merkezim üzerinden sisteme üye olabilir ve güncel Türk Telekom iş ilanları içerisinden kendinize uygun bir iş pozisyonu seçebilirsiniz.

Türk Telekom Hakkında Bilgi

Türk Telekom 1840 senesinde kurulmuş olan PTT’nin telekomünikasyon ve posta kategorilerinin birbirinden ayrılması sonucunda 1995 senesinde ülkemizde telekomünikasyon hizmetlerini sunma gayesi ile kurulmuş bir şirkettir. Genel faaliyetleri arasında internet erişimi sağlamak, sabit telefon hattı, mobil ve de dijital olarak TV yayını konusunda hizmet vermek yer almaktadır. Bu açıdan ülkemizde en çok tercih edilen kurumlardan bir tanesidir.

Türk Telekom 1995 senesinde bu günkü hali ile kurulmasının ardından bir süre bu şekilde faaliyet göstermiş ve 2005 senesine gelindiğinde özelleştirme çalışmalarına tabi olmuştur. %55 oranında bir hisse ile birlikte Oger Telekomünikasyona devri gerçekleşmiştir. Bu devir işlemi ülkemizde cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi olarak kayıtlara geçmiştir. Bu devir işlemi sırasında kablo tv yayını ve kablolu internet hizmetleri ise Türksat’a aktarılmıştır. Benzer şekilde deniz haberleşme sistemleri ve seyir güvenliği hizmetleri ise ilgili devlet kurumuna devredilmiştir. Bu sayede Türk Telekom faaliyet alanı daha net çizgiler ile belirlenmiştir.

Türk Telekom Mobil kurumun hizmet gösterdiği alanlar arasında yer alır. Şirketin mobil servisleri bu isim ile yürütülmektedir. Bu alanda şirket ülkemizde en çok tercih edilen marka olmayı başarmış ve çok ciddi bir kitleye mobil hizmet sağlayıcısı olma görevini üstlenmiştir. Benzer şekilde internet servis sağlayıcısı olarak da ülke çapında en çok tercih edilen markalardan bir tanesi Türk Telekom olmaktadır. TTNET olarak da bilinen Türk Telekom internet hizmetleri 2006 senesinde aynı grubun bir üyesi olacak şekilde kurulmuştur. Ülke çapında sabit internet kullanıcıları içinde %64 oranında bir kitle internet sağlayıcısı seçimini Türk Telekom internetten yana kullanmaktadır. Bu sayede şirket en çok tercih edilen marka olmayı başarmıştır.

Türk Telekom İş Başvurusu

Türk Telekom iş başvurusu için buraya tıklayınız. Türk Telekom Kariyer sayfasında Kariyer ve Gelişim, Performans Yönetimi, Sosyal Yaşam, Personel Maaşları, İş Olanakları ve sisteme kayıt olarak online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Türk Telekom İş İlanları

Türk Telekom iş ilanları için buraya tıklayınız. Türk Telekom Linkedin sayfasında açık iş ilanlarını listeleyebilirsiniz. Size uygun bir iş alanına cv ve özgeçmiş dosyanızı gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Personel Alımı

Türk Telekom personel alımı ve diğer detaylar için üst kısımda verdiğimiz linklerden faydalanabilirsiniz. Türk Telekom, bünyesine dönem dönem eleman, işçi alımı yapmakta olan bir kurumdur. Türk Telekom’da yer alan bir çok pozisyon bulunmaktadır. Kurum içerisinde çalışmak üzere mühendis alımı, tekniker alımı, saha görevlisi alımı, beyaz ve mavi yaka personel alımları yapmaktadır. Bu ilanları takip etmek için Türk Telekom Kariyer sayfasına üye olmanız gerekmektedir.

Türk Telekom İletişim Bilgileri

Türk Telekom Adres: Turgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler Ankara
Türk Telekom Telefon Numarası: +90 312 306 07 32
Türk Telekom Web Sitesi: https://www.turktelekom.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu